Icon New game New game

Herhaling thema 2: uitscheidingsstelsel

Fill in the Blanks

Oefen hier het hele thema in.

Download the paper version to play

8 times made

Created by

Belgium

Top 10 results

There are still no results for this game. Be the first to stay in the ranking! to identify yourself.
Make your own free game from our game creator
Compete against your friends to see who gets the best score in this game

Top Games

  1. time
    score
  1. time
    score
time
score
time
score
 
game-icon

Fill in the Blanks

Herhaling thema 2: uitscheidingsstelselOnline version

Oefen hier het hele thema in.

by Nikky Verbruggen
1

lichaam bloed schadelijke verwijderd overtollige

Uitscheiding of excretie : Het proces waarbij stoffen en
stoffen uit het en uit het worden .

2

koolstofdioxide waterdamp zuurstofgas koolstofdioxide longblaasjes zuurstofgas energie verbruikt afvalstoffen afvalstoffen glucose

Uitscheiding via de longen

Als je loopt , je lichaam meer . Om energie te produceren zijn en nodig .

Het bloed met de stroomt doorheen de longen . Ter hoogte van de gebeurt de gaswisseling tussen en . Het bloed geeft en af aan de longblaasjes die deze uitscheiden .

3

handpalmen lippen vuil vettig talg 5 haarzakje ziektekiemen talgkliertjes

Lederhuid : haren

- Haren groeien uit het . Er zitten haarzakjes over het hele lichaam behalve op de , voetzolen en de
- Aan elk haar hebben we ook 1 tot . Het kliertje scheidt af .

Functie talg : Houdt de huid en beschermt zo tegen , irriterende stoffen , , ? ?

4

uitscheiden huidoppervlak haarvaten kluwen zweetkliertjes poriën buisje

Zweetkliertjes

Aan het vind je openingen of . Op die plaatsen monden de uit die zweet . Een zweetklier bestaat uit een gekronkeld dat tot een is opgerold . Dat kluwen is omgeven door .

5

nierslagadertje van haarvatenkluwen kapsel NEFRONEN nierkanaaltje Bowman fijnste aan nierpiramiden verzamelbuis nierpiramide

Bouw van de nier

In de nierschors bevinden er zich ongeveer 1 miljoen nierlichaampjes of . Elk nierlichaampje is opgebouwd uit een dat omgeven is door een dubbelwandige beker , het nierkapsel of . Dit haarvatenkluwen is gevormd uit de vertakkingen van een en voert dus bloed . Vanuit elk nierkapsel vertrekt een dun in de richting van een . Het nierkanaaltje mondt samen met veel andere nierkanaaltjes uit in een . Die buis bevindt zich in de .

6

filtratie bloed bloedbestanddelen vitamine overtollige uit afvalstoffen nierkapsel voorurine kluwen C

Filtratie

Onder grote druk van het van haarvaten worden deze stoffen het bloed gefilterd en opgevangen in het . Dit noemen we . Ze bevat en stoffen zoals zouten , water en . Wat hier ontstaat noemen we . Stoffen die niet uit het mogen gefilterd worden zoals alle blijven in het bloed .

7

haarvaten 99% nierkanaaltje urine mineralen overblijft reabsorptie verzamelbuis zouten

Reabsorptie

Voorurine komt in het terecht . De rond het nierkanaaltje halen uit de voorurine nog van het water en bruikbare stoffen zoals vitamine C , en een deel van de . De vloeistof die stroomt naar de en noemen we . Dit proces noemen we .