Unscramble Words SHORT 39 - HOW MUCH IS THIS?Online version Vamos praticar a lição? Organize as frases corretamente. by Centro Educacional Maurílio Tibúrcio 1 Com licença, quanto custa esse abacaxi? how this , Excuse me pineapple much is ? , ? 2 Os abacaxis custam US$ 2,91 cada. 91 are $2 . Pineapples each . . . 3 Quero 1 por favor. have I’ll please 1 . . 4 Quanto custa essa melancia? this How much watermelon is ? ? 5 Ela custa US$10,00 cada. It $10 each costs . . 6 Quanto custam esses mirtilos? How are blueberries much these ? ? 7 Eles custam US$ 11,99 por 125 gramas. $11 They cost . 99 125grams per . . . 8 Eu quero uma bolsa, por favor. bag have a I’ll please . . 9 As maçãs custam US$ 4,56 por libra. pound $4 56 . are per Apples . . . 10 Quero 6 mangas, por favor. 6 mangoes have please I’ll . . 11 Quero 300g, por favor. have I’ll 300g please . .