Metoda kruszenia - zadanieOnline version Rozwiązywanie zadania tekstowego metodą kruszenia. by Dorota D 1 Andrzej, Bożenka i Hubert oszczędzają na trzydniowa wycieczkę do Wrocławia. Obliczyli, że razem muszą uzbierać 900 zł. Bilety kolejowe w obie strony kosztować ich będą 210 zł. Za noclegi w schronisku młodzieżowym zapłacą po 90 zł od osoby. Chcą odwiedzić ZOO. Za bilety zapłacą razem 39 zł. Resztę pieniędzy przeznaczą na wyżywienie i pamiątki. Andrzej zaoszczędził już 120 zł, a Bożenka o 16 zł więcej od Andrzeja. Najwięcej zaoszczędził Hubert, bo dwa razy więcej od Bożenki.Jaki jest koszt wycieczki dla jednej osoby? Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi a 900zł : 3 = 300 zł b 900zł - 428zł = 472zł c 3 · 90 zł = 270 zł d 270zł - 210 zł = 60 zł 2 Andrzej, Bożenka i Hubert oszczędzają na trzydniowa wycieczkę do Wrocławia. Obliczyli, że razem muszą uzbierać 900 zł. Bilety kolejowe w obie strony kosztować ich będą 210 zł. Za noclegi w schronisku młodzieżowym zapłacą po 90 zł od osoby. Chcą odwiedzić ZOO. Za bilety zapłacą razem 39 zł. Resztę pieniędzy przeznaczą na wyżywienie i pamiątki. Andrzej zaoszczędził już 120 zł, a Bożenka o 16 zł więcej od Andrzeja. Najwięcej zaoszczędził Hubert, bo dwa razy więcej od Bożenki. Ile pieniędzy uzbierała Bożenka? Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi a 2 · 136 zł = 172 zł b 210 zł: 3 = 70 zł c 120zł +16zł = 136 zł d 300zł- 120 zł = 180 zł 3 Andrzej, Bożenka i Hubert oszczędzają na trzydniowa wycieczkę do Wrocławia. Obliczyli, że razem muszą uzbierać 900 zł. Bilety kolejowe w obie strony kosztować ich będą 210 zł. Za noclegi w schronisku młodzieżowym zapłacą po 90 zł od osoby. Chcą odwiedzić ZOO. Za bilety zapłacą razem 39 zł. Resztę pieniędzy przeznaczą na wyżywienie i pamiątki. Andrzej zaoszczędził już 120 zł, a Bożenka o 16 zł więcej od Andrzeja. Najwięcej zaoszczędził Hubert, bo dwa razy więcej od Bożenki. Ile pieniędzy brakuje Bożence do 300 zł? Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi a 3 · 90 zł = 270 zł b 300 zł - 136 zł = 164zł c 300 zł - 172 zł = 128 zł d 300zł - 120 zł = 180zł 4 Andrzej, Bożenka i Hubert oszczędzają na trzydniowa wycieczkę do Wrocławia. Obliczyli, że razem muszą uzbierać 900 zł. Bilety kolejowe w obie strony kosztować ich będą 210 zł. Za noclegi w schronisku młodzieżowym zapłacą po 90 zł od osoby. Chcą odwiedzić ZOO. Za bilety zapłacą razem 39 zł. Resztę pieniędzy przeznaczą na wyżywienie i pamiątki. Andrzej zaoszczędził już 120 zł, a Bożenka o 16 zł więcej od Andrzeja. Najwięcej zaoszczędził Hubert, bo dwa razy więcej od Bożenki. Ile kosztuje jeden bilet do ZOO? Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi a 39zł : 3 = 13zł b 39zł - 3 = 36zł c 39zł + 3 = 42zł d 70 zł :2 = 35 zł 5 Andrzej, Bożenka i Hubert oszczędzają na trzydniowa wycieczkę do Wrocławia. Obliczyli, że razem muszą uzbierać 900 zł. Bilety kolejowe w obie strony kosztować ich będą 210 zł. Za noclegi w schronisku młodzieżowym zapłacą po 90 zł od osoby. Chcą odwiedzić ZOO. Za bilety zapłacą razem 39 zł. Resztę pieniędzy przeznaczą na wyżywienie i pamiątki. Andrzej zaoszczędził już 120 zł, a Bożenka o 16 zł więcej od Andrzeja. Najwięcej zaoszczędził Hubert, bo dwa razy więcej od Bożenki.Ile pieniędzy zaoszczędził Hubert? Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi a 120zł +16zł = 136 zł b 120 zł + 136zł + 172zł = 428 zł c 900zł - (270zł+210zł+39zł) = 381zł d 2 ·(120 zł + 16zł ) = 2 · 136 zł = 172 zł 6 Andrzej, Bożenka i Hubert oszczędzają na trzydniowa wycieczkę do Wrocławia. Obliczyli, że razem muszą uzbierać 900 zł. Bilety kolejowe w obie strony kosztować ich będą 210 zł. Za noclegi w schronisku młodzieżowym zapłacą po 90 zł od osoby. Chcą odwiedzić ZOO. Za bilety zapłacą razem 39 zł. Resztę pieniędzy przeznaczą na wyżywienie i pamiątki. Andrzej zaoszczędził już 120 zł, a Bożenka o 16 zł więcej od Andrzeja. Najwięcej zaoszczędził Hubert, bo dwa razy więcej od Bożenki. Ile kosztują bilety kolejowe w obie strony dla jednej osoby? Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi a 70 zł :2 = 35 zł b 39zł :3 = 13zł c 210 zł: 3 = 70 zł d 210 zł : 7 = 30zł 7 Andrzej, Bożenka i Hubert oszczędzają na trzydniowa wycieczkę do Wrocławia. Obliczyli, że razem muszą uzbierać 900 zł. Bilety kolejowe w obie strony kosztować ich będą 210 zł. Za noclegi w schronisku młodzieżowym zapłacą po 90 zł od osoby. Chcą odwiedzić ZOO. Za bilety zapłacą razem 39 zł. Resztę pieniędzy przeznaczą na wyżywienie i pamiątki. Andrzej zaoszczędził już 120 zł, a Bożenka o 16 zł więcej od Andrzeja. Najwięcej zaoszczędził Hubert, bo dwa razy więcej od Bożenki. Ile kosztuje nocleg dla 3 osób? Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi a 3 · 90 zł = 270 zł b 270 zł : 3 = 90zł c 270 zł : 9 = 30 zł d 4 · 90 zł = 360 zł